Archiwum - ROD Senior

Senior

Rodzinny Ogród Działkowy w Nowym Sączu

Przejdź do treści

Menu główne:

Polecane linki
2017
2016
Łącznika Węgierskiej-bis nie będzie ...

24 lutego2016r odbyło się spotkania z władzami miasta w sprawie przebiegu planowanej trasy tzw. Węgierskiej-bis. Najistotniejsza dla nas decyzja to rezygnacja z budowy łącznika Węgierskiej-bis z dzielnicą Wólki.

X Międzynarodowy
Turniej Tenisa Stołowego Działkowców

12 marca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Nowym Sączu odbył się X Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego Działkowców. Turniej odbywał się pod patronatem Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka. W turnieju wzięły udział drużyny działkowców z: Preszowa i Szirokie ze Słowacji, Gorlic, ROD Poprad ze Starego Sącza, drużyna reprezentująca ogrody z Nowego Sącza oraz drużyna ROD Senior w składzie: Magdalena Kulpa, Wiesław Wójsik i Krzysztof Broniszewski. Zawody sędziował Pan Ryszard Wingralek. Puchar przechodni Prezydenta Nowego Sącza zdobyła drużyna z Sziroke ze Słowacji. Magdalena Kulpa (ROD Senior) wywalczyła I miejsce w rywalizacji kobiet, a nasz debel mieszany w składzie: Magdalena Kulpa i Wiesław Wójsik wywalczył III miejsce.
Oprócz tenisa działkowcy rozegrali turniej rzutów do tarczy. Tu I miejsce wywalczył nasz zawodnik - Jacek Jasiewicz, III-cie miejsce zajął Krzysztof Broniszewski (ROD Senior). Odbył się również konkurs wiedzy ogrodniczej. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i drobne upominki.

10 lat temu - 29 marca 2006 roku podpisano umowę o wzajemnej współpracy pomiędzy ogrodami  ROD Senior Nowy Sącz i  SZZ ZO „KANAS” Velki Saris k/Presowa.

          z tej okazji otrzymaliśmy list od Prezesa ZO Kanas Antona Golaba
Walne Zebranie Sprawozdawcze
w ROD Senior
W dniu 16 kwietnia 2016 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Działkowców ROD Senior. Zarząd podsumował miniony rok oraz nakreślił zadania na rok 2016. Wręczono odznaki i wyróżnienia nieodebrane w ubiegłym roku. Działkowcy pozytywnie ocenili pracę Zarządu, zgłaszali swoje uwagi i propozycje. Podjęto uchwały normujące funkcjonowanie ogrodu w 2016 roku. Zebranie odbyło się przy pięknej, słonecznej pogodzie.
       więcej zdjęć ...          
Sezon działkowy 2016 - otwarty!

2 maja Działkowcy ROD Senior uroczyście otworzyli Sezon Działkowy 2016. Mimo nienajlepszej pogody zebrało się grono działkowców, którzy symbolicznie uczcili otwarcie nowego sezonu na działkach. Będzie to rok obfitujący w wiele ciekawych i ważnych dla ogrodu wydarzeń i rocznic. Przy grillu, muzyce i wspólnej zabawie miło spędzono czas do późnego wieczora.            więcej zdjęć ...
DZIEŃ DZIECKA w ROD Senior
28 maja 2016 w ROD Senior świętowano Dzień Dziecka. Imprezę otworzył prezes ROD Senior
Pan Stanisław Kordeczka. Zabawy z dziećmi prowadziła Pani Barbara Lis w towarzystwie sympatycznego klauna, w którego wcieliła się Pani Ewa. Z dziećmi bawili się ich rodzice
i opiekunowie. Atrakcją imprezy była wizyta sądeckiej Policji. Dzieci miały możliwość zasiąść za kierownicą radiowozu oraz przymierzyć ekwipunek policjanta. Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały słodycze oraz dyplomy za uczestnictwo w zawodach i konkursach.   
             .... więcej zdjęć
Pożegnanie Staszka Faracika
W dniu 4 czerwca pożegnaliśmy naszego kolegę i przyjaciela Stanisława Faracika. Uroczystości pogrzebowe odbyły się na cmentarzu w Czernichowie k/Krakowa. Uczestniczyła w nich grupa działkowców z ROD Senior.
Staszku - trwale zapisałeś się w rozwój naszego ogrodu, to co Stworzyłeś będziemy pielęgnować i nie zapomnimy o Twoim oddaniu dla spraw Ogrodu.
 Spoczywaj w pokoju.
zdjęcia z ceremoni pogrzebowej...         Msze Święte zamówione za Śp Stanisława Faracika od Działkowców
Wizyta dzieci na ogrodzie

7 czerwca 2016r dzieci ze SP nr 7 gościły na naszym ogrodzie, tym razem były to dwie klasy zerowe. Dzieciom towarzyszyli wychowawcy
i rodzice. Po ogrodzie oprowadzali instruktorzy ogrodowi ROD Senior: Krystyna Broniszewska oraz Edward Zelek. Dzieci zapoznały się
z roślinami rosnącymi na działkach oraz obserwowały pracę pszczół i trzmieli na kwiatach. Karmiły rybki w oczku wodnym.
Po zwiedzeniu ogrodu z apetytem konsumowały kiełbaski z grilla przygotowane przez Mamy. Na zakończenie pobytu na naszym ogrodzie dzieci ujawniły swoje talenty malarskie.    więcej zdjęć ...
Komisja KR PZD oceniła ogród
W dniu 25 czerwca nasz ogród lustrowała komisja z KR PZD w ramach konkursu "Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016". Zakres kontroli był bardzo szeroki obejmował działy: działalność statutowa, działalność oświatowa, inwestycje i remonty infrastruktury ROD, zagospodarowanie ROD, zagospodarowanie działek, działalność na rzecz ochrony środowiska, bezpieczeństwo w ROD, promocja ROD, ogród przyjazny dzieciom. Komisja pozytywnie oceniła nasz ogród ale na końcowe wyniki musimy poczekać.    więcej zdjęć ...
Konkursu "Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016" roztrzygnięty !
z przyjemnością informujemy, że nasz Ogród w krajowym konkursie "Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016" otrzymał wyróżnienie w dziedzinie "Promocja Związku" otrzymując puchar, dyplom, tablicę okolicznościową oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 000 zł.                treść uchwały ...

Dzień Działkowca w ZO Kanas na Słowacji

W dniu 2 lipca działkowcy ROD Senior oraz ZO Kanas świętowali 10 rocznicę podpisania umowy o wzajemnej współpracy. W uroczystościach wzięły udział delegacje ROD Poprad ze Starego Sącza oraz ROD Falkowa. Uroczystość odbyła się w siedzibie Urzędu Miasta Velky Saris, gdzie 10 lat temu umowę o współpracy podpisali Prezesi ROD Senior - Jacek Jasiewicz oraz ZO Kanas - Anton Golab. Działkowców przywitał Prezydent Miasta Velky Saris, pogratulował pięknego jubileuszu i życzył dalszej owocnej współpracy.
Druga część uroczystości odbyła się na ogrodzie Kanas. Ogród Kanas w tym roku obchodzi 35-rocznicę swojego powstania.    ... czytaj więcej      więcej zdjęć ...
Komisja z OZM PZD oceniła działki

W dniu 6 lipca komisja z OZM PZD z Krakowa oceniła działki startujące w konkursie "Wzorowa Działka Roku 2016". Z naszego ogrodu do konkursu zgłoszono trzy działki: działkę nr 2 użytkowaną przez Zosfię i Jacka Jasiewiczów, działkę nr 38 - użytkowaną przez Janinę Urodę, działkę nr 63 - użytkowaną przez Edwarda Sowę.  Działkowcy należycie przygotowali swoje działki do konkursu co doceniła komisja swoimi ocenami. Na wyniki musimy poczekać do sierpnia.
Mini Turniej Piłki Nożnej
w Siroke na Słowacji

W dniu 30 lipca 2016 odbył się w Siroke na Słowacji Międzynarodowy Mini Turniej Piłki Nożnej. Organizatorem turnieju był ZO SSZ Siroke. Do udziału w turnieju zaproszono drużyny z ROD Senior, ROD Poprad ze Starego Sącza, OV SSZ Preszów oraz ZO SSZ Siroke. Drużyna ROD Senior startowała w składzie: Wiesław Wójsik, Edward Berezowski, Piotr Baran, Miłosz Surma, Janusz Surma. Po zaciętych meczach nasza drużyna wywalczyła 2-ie miejsce, 1-sze zajęła drużyna z ZO SSZ Siroke. Uczestników turnieju uhonorowano pucharami, dyplomami oraz upominkami. Naszej drużynie gratulujemy sukcesu !!!     
         wicej zdjęć ...
Dzień Działkowca w ROD Senior
20 sierpnia Działkowcy ROD Senior obchodzili swoje święto - Dzień Działkowca. Była to również okazja do uczczenia X-rocznicy podpisania porozumienia o współpracy z ogrodem ZO SSZ Kanas Velky Saris ze Słowacji. Na uroczystości przybyli działkowcy z zaprzyjaźnionego ogrodu Kanas oraz delegacje ROD Poprad ze Starego Sącza, ROD Falkowa i ROD Nowy Świat z Nowego Sącza oraz liczna grupa działkowców ROD Senior.
Uroczystość otworzył prezes ROD Senior Stanisław Kordeczka, podsumował mijający sezon oraz 10-cio letnią współpracę z Działkowcami ZO Kanas ze Słowacji. Działkowcom szczególnie zasłużonym w rozwijanie i umacnianie współpracy między ogrodami: ROD Senior i ZO Kanas, wręczono wyróżnienia: na wniosek Zarządu ROD Senior KR PZD wyróżniła Antona Golaba - sekretarza OV SSZ Preszów oraz Prezesa ZO Kanas - medalem "Za Zasługi dla PZD". Wielu działkowców ROD Senior i ZO Kanas otrzymało okolicznościowe dyplomy.
Złote odznaki "Zasłużony Działkowiec otrzymali: Wiesław Wójsik - działka nr 3, Edward Zelek - działka nr 14 oraz Zbigniew Raczek - działka nr 27. Działkowcom, których działki zostały wyróżnione przez komisję do przeglądy zagospodarowania działek, wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyróżniono również naszych instruktorów ogrodowych: Krystynę Broniszewską oraz Edwarda Zelka. Za pracę na rzecz ogrodu wyróżniono: Józefę Kempa i Jacka Jasiewicza. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrali goście: Anton Golab - prezes ZO Kanas, Agata Janka - prezes ROD Poprad, Tadeusz Orlicz - prezes ROD Falkowa który zaprosił delegację ROD Senior na uroczyste obchody 35-lecia ogrodu Falkowa.
Po gulaszu przyrządzonym przez naszych działkowców rozstrzygnięto konkursy: na najpiękniejszy bukiet, tu 1-sze miejsce zajął bukiet z papryk (3) przygotowany przez Józefa Kempe oraz na okaz z działki - tu 1-sze miejsce zajęła kompozycja (1) Stanisławy Faracik.
W konkursie rzutków do tarczy (podobnie jak w roku ubiegłym) zwycięzcą został Jozef Blizman z ZO Kanas. Przy grillu, muzyce i tańcach miło spędzono czas do późnych godzin wieczornych.

Z wizytą w ROD Poprad
27 września 2016 r. Działkowcy ROD Poprad ze Starego Sącza świętowali Dzień Działkowca 2016. W uroczystościach uczestniczyła delegacja ROD Senior. Spotkanie otworzyła Pani Prezes ROD Poprad Agata Janka - przedstawiła osiągnięcia ogrodu i plany na najbliższą przyszłość. Wielu działkowców zostało wyróżnionych dyplomami za pracę na rzecz ogrodu i wzorowe użytkowanie swoich działek. Prezes ROD Senior Stanisław Kordeczka w towarzystwie Józefa Kempy wręczyli w imieniu naszego ogrodu na ręce prezes ROD Poprad upominek wykonany przez Józefę Kempa.
Po części oficjalnej odbył się konkurs rzutków do tarczy w którym zwyciężył nasz zawodnik Jacek Jasiewicz. Przy ognisku i grillu oraz wspólnych rozmowach miło spędzono czas do późnych godzin wieczornych.          więcej zdjęć ...

Krajowe Dni Działkowca
Zabrze 2016
W dniu 3 września w Zabrzu odbyły się Krajowe Dni Działkowca połączone z Jubileuszem 35-lecia PZD. W uroczystościach wzięło udział blisko 800 działkowców z całej Polski w tym delegacja
z naszego ogrodu w składzie: Stanisław Kordeczka, Krzysztof Broniszewski, Józef Kempa oraz Zygmunt Wójsik.
Uroczyste obchody rozpoczęła honorowa salwa z okazji 35-lecia Polskiego Związku Działkowców oraz przemarsz pocztów sztandarowych. Scena ozdobiona została koszami dożynkowymi przywiezionymi przez działkowców, wśród nich był kosz z ROD Senior, który trafił w ręce Pani Prezydent Miasta Zabrza Małgorzaty Mańka-Szulik. Wszystkie kosze dożynkowe zostały wyróżnione dyplomem i nagrodą rzeczową.
W czasie uroczystości wręczono nagrody dla uczestników konkursów krajowych: na najpiękniejszy Rodzinny Ogród Działkowy, wzorową działkę oraz wzorową altanę. Wśród laureatów konkursu Najlepszy Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2016 był nasz ogród, który otrzymał wyróżnienie ( tablice okolicznościową, puchar, dyplom oraz nagrodę pieniężną) za promocję Związku. Nagrody wręczał Prezes PZD Eugeniusz Kondracki.
List gratulacyjny od naszych Przyjaciół z SZZ ZO Kanas
więcej zdjęć ....
Lekcja przyrody w ROD Senior

W dniu 21 września gościliśmy w naszym ogrodzie dzieci z klasy IIIA SP nr 7 z wychowawczynią Panią Małgorzatą Salamon. Po ogrodzie dzieci oprowadzał instruktor ogrodowy Pan Edward Zelek. Dzieci interesowały się roślinami rosnącymi na działkach, narzędziami stosowanymi przez działkowców do uprawy gleby a także zwierzętami zamieszkującymi działki. Pobyt na ogrodzie zakończyły przy grillowanej kiełbasce i gorącej herbacie, apetyty dopisywały.           więcej zdjęć ...
W dniach 26.09 i 28.09.2016r kolejne grupy dzieci ze SP nr 7 gościły na naszym ogrodzie. Tym razem były to klasy: IIA z wychowawczynią Panią mgr Agnieszką Mikulec oraz IIIE z wychowawczynią Panią mgr Anną Gnutek. Po ogrodzie dzieci oprowadzali: Edward Zelek - instruktor ogrodowy oraz Jacek Jasiewicz - I z-ca Prezesa ROD.
    ... zdjącia klasy IIA,      .... zdjęcia klasy IIIE
35-lecie ROD Falkowa

1 października 2016r Rodzinny Ogród Działkowy Falkowa świętował Dzień Działkowca. W tym roku była to szczególna uroczystość gdyż Ogród obchodził 35-rocznicę swojego powstania.
Wśród zaproszonych gości byli: Prezydent Nowego Sącza
Pan Ryszard Nowak, delegacja działkowców ze Słowacji
pod przewodnictwem Antona Golaba, zarząd OZM reprezentowała Pani Elżbieta Jachnikowa. Na uroczystość zaproszono delegację działkowców ROD Senior. Delegacji przewodniczył Prezes ogrodu Stanisław Kordeczka. Prezes ROD Falkowa
Pan Tadeusz Orlicz przedstawił historię ogrodu, jego osiągnięcia i plany na najbliższą przyszłość. Zaprezentował wydaną monografię ROD Falkowa z okazji 35-lecia istnienia Ogrodu. Goście gratulowali wspaniałego jubileuszu i życzyli zrealizowania ambitnych planów. Zasłużonym działkowcom wręczono odznaki, dyplomy i nagrody książkowe. Przy grochówce, grillu i muzyce miło spędzono czas do późnych godzin wieczornych.
... więcej zdjęć
Dzień Seniora w ROD Senior
8 października 2016r w ROD Senior uroczyście świętowano Dzień Seniora. Na spotkanie Zarząd zaprosił działkowców, którzy ukończyli 65 lat życia. Prezes ROD Stanisław Kordeczka zapoznał zebranych z osiągnięciami ogrodu w minionych miesiącach oraz planami na najbliższy okres. Wzniósł toast za zdrowie Seniorów i życzył wielu sukcesów na użytkowanych działkach. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs rzutków do tarczy w którym wzięli udział wszyscy Seniorzy. Zawody wygrał Jacek Jasiewicz, drugie miejsce wywalczył Marek Morawski, trzecie miejsce przypadło Marii Śmiałek. Zwycięzcom wręczono dyplomy i upominki książkowe. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali broszury o tematyce ogrodnictwa.    ... więcej zdjęć
Zakończenie Sezonu 2016
Po Dniu Seniora wszyscy chętni działkowcy zebrali się aby pożegnać odchodzący sezon działkowy 2016. Rok 2016 należy uznać za bardzo udany dla ogrodu i działkowców: Ogród otrzymał wyróżnienie w krajowym konkursie Najpiękniejszy Ogród Roku 2016
a trzy nasze działki ( 2, 38 i 63) w konkursie Wzorowa Działka Roku 2016 organizowanym przez OZM w Krakowie otrzymały wyróżnienia. Przy grillu i muzyce miło spędzono czas do późnych godzin wieczornych. ... więcej zdjęć
Posiedzenie Kolegium Prezesów
w ROD Senior

24 listopada 2016r w świetlicy ROD Senior odbyło się posiedzenie Kolegium Prezesów. Wiodącym tematem spotkania było omówienie stanu prawnego gruntów użytkowanych przez ROD w Nowym Sączu. Na posiedzenie zaproszono: Dyrektora Wydziału Geodezji i Mienia UM Pana Krzysztofa Kurzeje oraz Z-cę Dyrektora WGiM UM Panią Joannę Małek. W posiedzeniu Kolegium udział wzięła Pani Agnieszka Duda - inspektor ds. terenowo prawnych OZM w Krakowie. Zebranie prowadziła Pani Zofia Mróz - Przewodnicząca Kolegium Prezesów. Przedstawiciele UM podkreślili fakt życzliwego traktowania problemów działkowców i ogrodów oraz przedstawili aktualny stan załatwiania wniosków wniesionych przez PZD o podjęcie decyzji w sprawie gruntów użytkowanych przez poszczególne ogrody. Zwrócili uwagę na przyczyny przeciągających się spraw, w szczególności oczekiwanie na rozstrzygnięcia w toczących się postępowaniach o uzgodnienie treści Ksiąg Wieczystych. Najbardziej zaawansowane są prace nad wydaniem decyzji dla ROD: „Senior” „Nowy Świat” i „Wólki”.
       ... więcej zdjęć
Spotkanie polskich i słowackich działkowców
W dniu 12.12.2016r. w siedzibie Okręgowego Zarządu Działkowców w Preszowie (Słowacja) odbyło sie podsumowanie współpracy działkowców okręgu preszowskiego z działkowcami sądeckimi. Na spotkanie przybyły delegacje: ROD Góra Zabełecka z prezesem Zofią Mróz i ROD Senior
z prezesem Stanisławem Kordeczką.
Spotkanie otworzył sekretarz okęgowego zarządu w Preszowie Anton Golab, głos zabrał prezes OV w Preszowie Ing. Eduard Jakubek podsumował mijający rok, życzył działkowcom pomyślnego nadchodzącego roku. W przerwie spotkania mieliśmy możliwość zwiedzenia kiermaszu świątecznego w Preszowie gdzie podziwialiśmy wspaniałe dekoracje i raczyli się świetnym grzanym winem. Spotkanie odbyło się w miłej przyjacielskiej atmosferze.
   więcej zdjęć ...
Opłatek w ROD Falkowa
15 grudnia 2016 roku w ROD Falkowa odbyło się po raz pierwszy spotkanie opłatkowe działkowców.
W spotkaniu uczestniczyła również  delegacja naszego ogrodu, której przewodniczył prezes Stanisław Kordeczka. Na świetlicy pojawił się pastuszek
(w którego wcieliła się Olga Kędziora) i każdego poklepał swoją laseczką na szczęście. Halina Sliżewska-Ściórka wniosła na salę światełko pokoju. Prezes ROD Falkowa Tadeusz Orlicz podsumował mijający rok, dziękował za zaangażowanie i duży wkład pracy działkowców dzięki którym ogród zmienia swoje oblicze. Prezes ROD Senior Stanisław Kordeczka gratulował wspaniałych osiągnięć, życzył aby ambitne plany, które sobie zarząd i działkowcy ROD Falkowa założyli w pełni zostały zrealizowane. Podzielono się opłatkiem życząc sobie nawzajem dużo zdrowia i zadowolenia z pracy na działkach.          
               ... więcej zdjęć
Spotkanie opłatkowe w ROD Senior
17 grudnia 2016 roku w ROD Senior odbyło się spotkanie opłatkowe w którym uczestniczyli członkowie zarządu ROD, Komisji Rewizyjnej oraz działkowcy wyróżniający się w pracy na rzecz ogrodu w mijającym roku. Na spotkanie przybyła delegacja działkowców słowackich na czele z Antonem Golabem sekretarzem OV w Preszowie. Spotkanie otworzył prezes ROD Senior   Stanisław Kordeczka, podziękował zebranym za zaangażowanie i pracę na rzecz ogrodu, życzył zdrowia i zadowolenia z pracy na działkach. Zebrani podzielili się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. Przy akompaniamencie kolęd miło spędzono czas do późnego wieczora.
   więcej zdjęć ...
2015
Spotkanie opłatkowe w ROD Senior
12 grudnia 2015r w świetlicy ROD Senior odbyło się spotkanie opłatkowe. Na spotkanie zaproszono członków zarządu, komisji rewizyjnej oraz działkowców wyróżniających się w pracy na rzecz ROD w mijającym roku. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: z zaprzyjaźnionego ogrodu Kanas ze Słowacji z prezesem Antonem Golabem oraz delegacja z ROD Poprad ze Starego Sącza z Prezesem Agatą Janką. Przed rozpoczęciem imprezy Juri Marek dokonał fachowego zimowego przycięcia naszych jabłonek rosnących obok świetlicy.
 Prezes ROD Senior Stanisław Kordeczka podziękował zebranym za dotychczasową pracę, życzył zebranym zdrowych, pogodnych Świąt oraz pomyślnego Nowego Roku. Życzenia składali również: Anton Golab i Agata Janka. Słowacy przystroili naszą choinkę pięknymi bombkami ręcznie wykonanymi. Spotkanie przebiegło w miłej, koleżeńskiej atmosferze przy akompaniamencie kolęd.
   więcej zdjęć ...
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego