Współpraca z działkowcami ze Słowacji - ROD Senior

Senior

Rodzinny Ogród Działkowy w Nowym Sączu

Przejdź do treści

Menu główne:

O nas

Współpraca Działkowców
Nowego Sącza i Preszowa
ROD Senior i SZZ ZO Kanas
DZIEŃ  DZIAŁKOWCA w ZO SZZ „KANAS”

 22 czerwca 2019 roku delegacja działkowców naszego ogrodu uczestniczyła święcie „Dnia Działkowca” u naszych słowackich przyjaciół. Delegację serdecznie witali działkowcy ZO Kanas na czele z prezesem Antonem Golabem oraz V-ce prezesem Okręgu w Preszowie Jurajem Markiem. W tym roku minęło 13 lat naszej owocnej współpracy.             
Serdecznie i gościnnie została przyjęta prezes ROD „Zakole Wisły”
z Krakowa Pani Zofia Królczyk, która przekazała pozdrowienia dla słowackich działkowców.
W imieniu działkowców ROD „Senior” pozdrowienia i życzenia przekazał prezes Stanisław Kordeczka, nawiązał do 13 letniej wzajemnej współpracy, podkreślił wymianę doświadczeń w uprawie roślin na działkach oraz umacnianie przyjacielskich kontaktów między działkowcami. Do zabrania głosu został wywołany kol. Jacek Jasiewicz, który 13 lat temu jako prezes ROD „Senior” podpisywał umowę o nawiązaniu tak wspaniale rozwijającej się współpracy pomiędzy naszymi ogrodami i działkowcami.
Tradycyjnie odbył się konkurs rzutek do tarczy i loteria fantowa. Poczęstowano nas tradycyjnym wspaniałym gulaszem, po którym zwiedzaliśmy ogród. Przy muzyce i kiełbasce z grilla miło i szybko minął czas aż żal było wracać do Nowego Sącza.
Do zobaczenia w sierpniu w ROD „Senior” na „Dniu Działkowca” i 35-cio leciu naszego ogrodu.
     więcej zdjęć ...
15 lat współpracy działkowców
Nowego Sącza i Preszowa
    25 maja 2019 r. w Preszowie na  Słowacji  odbyła się uroczystość
z okazji 15-lecia podpisania umowy o nawiązaniu współpracy pomiędzy działkowcami sądeckimi i preszowskimi. Podpisanie w 2004 r. umowy miało bardzo uroczysty charakter i odbyło się w siedzibie Urzędu Miasta w Presowie.
Umowę podpisali ówcześni prezydenci m. Nowego Sącza i Presova oraz przewodnicząca Kolegium Prezesów Pani mgr Zofia Mróz a z ramienia
OV SZZ w Preszowie  – prezes Ing Edward Jakubek.
Na uroczystość 15- lecia przybyły delegacje sądeckich ogrodów:
ROD „SENIOR”, ROD „GÓRA ZABEŁECKA”, ROD „FALKOWA” z Nowego Sącza i ROD „POPRAD” ze Starego Sącza. Ze strony SZZ i OV SZZ przybyli: prezes SZZ - Ing Eduard Jakubek, V-ce prezes OV SZZ - Duraj Marek, sekretarz OV SZZ - Anton Golab. Przybyły także delegacje kilku ogrodów okręgu preszowskiego.
Spotkanie otworzył sekretarz OV SZZ Anton Golab, który przedstawił historię wcześniejszych spotkań przed podpisaniem ostatecznej umowy i wyniki 15 lat współpracy. Następnie głos zabrał  Prezes SZZ i OV Ing Eduard Jakubek podsumował bardzo owocne i przyjacielskie spotkania, których efektem były podpisane umowy o współpracy pomiędzy ogrodami:
                                       ROD  „Góra Zabełecka"       -      ZO „Solivar” Presov
                                       ROD  „Senior”                   -      ZO  „Kanas” Velky Saris
                                       ROD  „Poprad” Stary Sącz  -      ZO  „Siroke” Siroke
                                       ROD  „Falkowa"                 -     ZO   „Libotice” Libotica
    W dalszej części spotkania głos zabierali prezesi ogrodów sądeckich: Zofia Mróz, Stanislaw Kordeczka, Agata Janka i Tadeusz Orlicz oraz prezesi ogrodów preszowskich: Frantisek Straka i Frantisek Marcincin. Wszyscy podkreślali znaczenie rozwijania przyjacielskich kontaktów oraz życzyli dalszej owocnej współpracy między działkowcami w przyszłości.
    Głos zabierali także uczestnicy  podpisania umowy w 2004 r. : Peter Begini z ZO „Kanas” i Jacek Jasiewicz – ówczesny prezes ROD „Senior”. Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy z okazji Jubileuszu 15-lecia.  
Po wspólnym obiedzie podziwiano występ kapeli regionalnej z Lubotic.
   więcej zdjęć ...
     

Podsumowanie współpracy polskich
i słowackich działkowców
W dniu 10.12.2018r. w Okręgowym Zarządzie Działkowców w Preszowie (Słowacja) odbyło sie podsumowanie współpracy działkowców okręgu preszowskiego z działkowcami sądeckimi w roku 2018 oraz nakreślenie planu pracy na rok 2019.
W spotkaniu uczestniczyła delegacja dziełkowców ROD Senior w składzie: Stanisław Kordeczka - prezes, Jacek Jasiewicz -
I V-ce Prezes, Zygmunt Wójsik - sekretarz ROD oraz prezes ROD Falkowa - Tadeusz Orlicz.
Przed spotkaniem odwiedziliśmy kiermasz świąteczny na starym mieście w Preszowie oraz raczyli świetnym piwem w restauracji Prezydencka.
Spotkanie otworzył prezes Słowackiego Związku Działkowców i OV SZZ w Preszowie Ing. E. Jakubek, który podsumował mijający rok oraz przekazał życzenia świąteczne i noworoczne dla wszystkich zebranych i ich rodzin. Sekretarz okęgowego zarządu w Preszowie Anton Golab przedstawił plan pracy na rok 2019. Głos zabrali : Stanisław Kordeczka - ROD Senior oraz Tadeusz Orlicz - ROD Falkowa przekazując na ręce zebranych najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym 2019 Roku dla całej Rodziny Działkowców. Życzenia przekazali również prezesi: ZO SZZ Siroke - F. Straka oraz ZO SZZ Lubotica - Ing. F. Marcincin.
Spotkanie przebiegło w bardzo uroczystej i przyjacielskiej atmosferze, przy bogato zastawionym stole.
     więcej zdjęć ....

Dzień Działkowca w OV SZZ w Preszowie
22 września 2018 roku delegacje działkowców z  ROD Góra Zabełecka, ROD Falkowa, ROD Senior i ROD Poprad ze Starego Sącza uczestniczyły w obchodach Dnia Działkowca organizowanych przez OV SZZ w Preszowie. Po drodze do Preszowa działkowcy zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Miłościwej w Lutyni, gdzie odbywały się kilkudniowe uroczystości religijne z udziałem pielgrzymów z całej Europy. Po Sanktuarium oprowadzał działkowców Anton Golab.
Z powodu padającego deszczu Okręgowe uroczystości odbyły się w budynku szkolnym w Luboticy.  Otwarcia dokonał sekretarz OV SZZ w Preszowie Anton Golab serdecznie witając wszystkich przybyłych gości. Głos zabierali: Prezes SZZ - Ing Eduard  Jakubek oraz Prezesi ogrodów przybyłych na uroczystość.
W przyjacielskiej atmosferze, przy wspaniałym gulaszu, kiełbasie z grilla oraz muzyce zespołu regionalnego miło spędzono czas do późnych godzin wieczornych. Śpiew i tańce zakończyły nasze spotkanie.
           więcej zdjęć ....     oglądaj wideo ....
Dzień Działkowca w ZO Kanas
W dniu 23 czerwca 2018r delegacja działkowców naszego ogrodu uczestniczyła w obchodach Dnia Działkowca w zaprzyjaźnionym ogrodzie ZO Kanas na Słowacji. Jak zawsze przerwę w podróży spędziliśmy w sklepie u Helenki (po stronie Słowackiej) gdzie można było dokonać zakupów oraz posmakować słowackiego piwa. W Kanas powitała nas grupa znajomych działkowców.  Zebranych działkowców i gości przywitał Prezes ZO Kanas Anton Golab.  Głos zabrał Stanisław Kordeczka - Prezes ROD Senior, podziękował za zaproszenie, wyraził życzenie aby owocna współpraca i przyjaźń między naszymi ogrodami nadal sie rozwijała i umacniała. Za pomyślność naszej współpracy wzniesiono toast. Po doskonałym gulaszu - zwiedzanie ogrodu. Atrakcją imprezy była loteria fantowa i konkurs rzutek do tarczy w którym nasz działkowiec Janusz Surma zajął III miejsce. Przy muzyce i kiełbasce z grilla bawiono się do późnego wieczora.    więcej zdjęć ...
Podsumowanie współpracy
polskich i słowackich działkowców
W dniu 11.12.2017r. w siedzibie Okręgowego Zarządu Działkowców w Preszowie (Słowacja) odbyło sie podsumowanie współpracy działkowców okręgu preszowskiego z działkowcami sądeckimi w roku 2017 oraz nakreślenie planu pracy na rok 2018. Na spotkanie przybyły delegacje: ROD Góra Zabełecka z prezesem Zofią Mróz i ROD Senior z prezesem Stanisławem Kordeczką. Spotkanie otworzył sekretarz okęgowego zarządu w Preszowie Anton Golab, głos zabrał prezes OV SZZ  w Preszowie Ing. Eduard Jakubek podsumował mijający rok, życzył działkowcom pomyślnego nadchodzącego roku. Pani Zofia Mróz przedstawiła najważniejsze wydarzenia w PZD, udekorowała choinkę ozdobami wykonanymi przez działkowców a na ręce Prezesa OV przekazała okolicznościową płaskorzeźbę z okazji 60-lecia SZZ na Słowacji. Najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne przekazał również Stanisław Kordeczka - Prezes ROD Senior. W przerwie spotkania mieliśmy możliwość zwiedzenia kiermaszu świątecznego w Preszowie gdzie podziwialiśmy wspaniałe dekoracje i raczyli się świetnym grzanym winem. Spotkanie odbyło się w miłej, przyjacielskiej atmosferze.

Dzień Działkowca 2016 w ZO Kanas
W dniu 2 lipca 2016r działkowcy ROD Senior oraz ZO Kanas świętowali 10 rocznicę podpisania umowy o wzajemnej współpracy. W uroczystościach wzięły udział delegacje ROD Poprad ze Starego Sącza oraz ROD Falkowa. Uroczystość odbyła się w siedzibie Urzędu Miasta Velky Saris, gdzie 10 lat temu umowę o współpracy podpisali Prezesi ROD Senior - Jacek Jasiewicz oraz ZO Kanas - Anton Golab. Działkowców przywitał Prezydent Miasta Velky Saris, pogratulował pięknego jubileuszu i życzył dalszej owocnej współpracy.
Druga część uroczystości odbyła się na ogrodzie Kanas. Ogród Kanas w tym roku obchodzi 35-rocznicę swojego powstania.
Po krótkich okolicznościowych wystąpieniach prezesów: ZO Kanas - Antona Golaba i ROD Senior - Stanisława Kordeczki głos zabrały Agata Janka - Prezes ROD Poprad oraz Maria Motloch -V-ce Prezes ROD Falkowa gratulowały pięknego jubileuszu a działkowcom ZO Kanas życzyły wielu sukcesów i zadowolenia z pracy na swoich działkach.
Atrakcją imprezy była loteria fantowa oraz konkurs rzutków do tarczy w którym Jacek Jasiewicz zajął II miejsce a Krystyna Broniszewska III-cie.
Przy grillu i muzyce miło spędzono czas do późnych godzin wieczornych.
          ... więcej zdjęć
10 lat temu - 29 marca 2006 roku podpisano umowę
o wzajemnej współpracy pomiędzy ogrodami
ROD Senior Nowy Sącz
i SZZ ZO „KANAS” Velki Saris k/Preszowa.
z tej okazji otrzymaliśmy list od Prezesa ZO Kanas Antona Golaba
czytaj ...
Spotkanie polskich i słowackich działkowców
W dniu 14.12.2015r. na zaproszenie Okręgowego Zarządu Działkowców w Preszowie, na Słowacji przebywała delegacja Zarządu ROD "SENIOR" z Nowego Sącza. Działkowcy uczestniczyli w uroczystym spotkaniu, podsumowującym między innymi międzynarodowe kontakty działkowców Nowego Sącza i Okręgu w Preszowie na Słowacji w 2015 roku.
W spotkaniu uczestniczył także Ing Edward JAKUBEK - prezes Słowackiego Związku Działkowców, delegacje z Okręgu Bardejov i z ROD "Góra Zabełecka" z Nowego Sącza.
Spotkanie było doskonałą okazją do złożenia sobie życzeń świątecznych z okazji Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku 2016.
więcej zdjęć ...
Dzień Działkowca w ZO Kanas
27 czerwca 2015r działkowcy ZO Kanas uroczyście świętowali Dzień Działkowca. W uroczystościach uczestniczyła 15 osobowa grupa działkowców ROD Senior pod przewodnictwem Prezesa ROD Stanisława Kordeczki. W drodze do Preszowa zatrzymaliśmy się na granicy w sklepiku "U Helenki" gdzie można było zaopatrzyć się w wiele atrakcyjnych towarów, zwłaszcza słodyczy.
Korzystając z chwili wolnego czasu zatrzymaliśmy się w Preszowie, przespacerowali po pięknie odnowionym deptaku a w restauracji Prezydenckiej raczyli sie świetnym piwem serwowanym w oryginalny sposób.
Na ogrodzie w Kanas powitała nas grupa działkowców z Prezesem Antonem Golabem oraz tradycyjnym kapurkowym. Po gorącym gulaszu zwiedzaliśmy ogród Kanas. Dzielono się uwagami odnośnie pielęgnacji i utrzymania działek.
Atrakcją imprezy była loteria fantowa. Trzeba przyznać, że szczęście naszym działkowcom dopisywało, wylosowali wiele ciekawych fantów.
Rozegrano turniej rzutków do tarczy. Chętnych do sprawdzenie swojej celności nie brakowało. Zwycięzcą turnirju został  Krzysztof Broniszewski (ROD Senior), pozostałe miejsca na podjum należały do Słowaków.
W miłej, przyjacielskiej atmosferze spędzono czas do późnego wieczora, aż żal było wyjeżdżać. Żegnano się nadzieją rychłego spotkania na Dniu Działkowca w ROD Senior.
         więcej zdjęć ....
10 lat współpracy działkowców
z Nowego Sącza i Preszowa

31 maja 2014 r. odbyły się uroczystości  10- lecia  podpisania  umowy o nawiązaniu  wzajemnej współpracy  w  zakresie  działalności  kulturalno – oświatowej pomiędzy Kolegium  Prezesów ROD m. Nowego Sącza a Okręgowym Zarządem Działkowców w Preszowie. W godzinach dopołudniowych odbył się międzynarodowy  turniej tenisa stołowego, a którym udział wzięły drużyny działkowców z Gorlic,  Preszowa, ROD „Senior” i  ROD „Góra  Zabełecka”. Mecze rozegrano na hali sportowej po Straży Pożarnej  ul. Grybowska (przy Maślanym Rynku).
Główne uroczystości  odbyły się w sali Ratuszowej Urzędu Miasta o godzinie 13:00. W uroczystości wzięli udział m.in. V-ce Prezydent Miasta Nowy Sącz Jerzy Gwiżdż, Prezes Okręgowego Zarządy Małopolskiego PZD Pani Halina Kmieciak, Prezes Zarządu Głównego Ogrodów Działkowych Słowacji Eduard Jakubek.
W 2004 r.w Urzędzie Miasta w Preszowie  podpisano umowę o wzajemnej współpracy i kontaktach działkowców polskich i słowackich. Umowę podpisali ówcześni prezydenci m. Nowego Sącza  Pan Józef  Wiktor  i  m.  Preszowa  Ing. Milan  Benc.  Ze strony  działkowców umowę podpisali: przew. Kolegium Prezesów  ROD Nowego Sącza  p. Zofia  Mróz  i  prezes Okręgu  Działkowców w Preszowie Ing. Eduard Jakubek. W delegacji sądeckich działkowców uczestniczyli  prezesi: ROD „SENIOR” – kol. Jacek Jasiewicz,  ROD „SZAROTKA” – kol.  Stanisław Wójcik  i  ROD „DUNAJEC”- kol. Zdzisław Sach.
Uroczystość uświetnił swym występem Zespół Regionalny Sądeczoki.
                       więcej zdjęć w galerii ....
5-Lat współpracy działkowców
ROD Senior i ZO SZZ Kanas

W 2011 roku obchodziliśmy „5 Lat  Współpracy” z działkowcami  z ZO SZZ Kanas ze Słowacji. Z tej okazji gościła u nas delegacja działkowców słowackich pod kierownictwem Prezesa Słowackiego Związku Działkowców Ing. Eduarda Jakubka i Sekretarza Okręgu w Presove kol. Antona Golaba, który jest również prezesem ZO SZZ Kanas. 25 czerwca 2011r podobna uroczystość odbyła się na ogrodzie Kanas.
Podpisanie umowy o współpracy
działkowców ROD Senior i ZO SZZ Kanas
29 marca 2006 roku podpisano umowę partnerską w zakresie działalności kulturalno – oświatowej z działkowcami słowackimi SZZ ZO „KANAS” Velki Saris k/Presowa. W ramach wzajemnej współpracy organizujemy spotkania integracyjne jak: działkowe, regionalne, okręgowe, kiermasze i wystawy ogrodnicze, naukę i konkursy cięcia drzewek owocowych, wycieczki krajoznawcze, turnieje sportowe: piłki nożnej, siatkowej i tenisa stołowego. Współpracujemy z Instytutem Europa Karpat przy Miejskim Centrum Kultury „SOKÓŁ” w Nowym Sączu przy  organizacji obchodów „Dni Słowackich” w Nowym Sączu.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego