Historia ogrodu - ROD Senior

Senior

Rodzinny Ogród Działkowy w Nowym Sączu

Przejdź do treści

HISTORIA  RODZINNEGO  OGRODU  DZIAŁKOWEGO  „SENIOR”
w   Nowym  Sączu

            Na przełomie 1984/85 roku po wydaniu decyzji Urzędu Miasta w Nowym Sączu o likwidacji pod budownictwo mieszkaniowe poprzedniego POD „Gorzków”, został przydzielony zastępczy teren w Dzielnicy Wólki dla urządzenia naszego ogrodu, który zgodnie z życzeniem działkowców przyjął nazwę „SENIOR”.
Pierwszych dwudziestu działkowców przeniosło się pod koniec 1984 r. Pozostali działkowcy oraz nowo przyjęci, przejęli działki w 1985 r. W roku następnym wykonano prace melioracyjne, drogę asfaltową przez cały ogród oraz elektryfikację. Wymienione prace zostały sfinansowane przez Urząd Miasta. W 1986 r. ogród otrzymał nadwozie wagonu kolejowego, które do dzisiaj po modernizacji spełnia funkcję świetlicy działkowej. Obecny wygląd nie przypomina jednak wagonu PKP.  Całkowitą modernizację przeprowadzono w 2002r. zmieniając konstrukcję i pokrycie dachu blachą trapezową oraz wyłożeniem zewnętrznych ścian panelami PCV.
W 2003r. wykonano przy świetlicy płytę żelbetonową dla zabaw rekreacyjnych i tanecznych,
z późniejszym zadaszeniem. W 2005r. wydzielono i ogrodzono teren dla hodowli pszczół
oraz wybudowano zadaszone stanowisko pod kontener na śmieci. W 2009r. zagospodarowano
i urządzono plac rekreacyjny przy świetlicy z miejscem do grilowania i namiotem-wiatą do corocznych spotkań działkowców.
Obecnie ogród składa się z 95 działek a powierzchnia ogrodu wynosi 3,99 ha.
  ... przejdź do galerii

Wróć do spisu treści